ORIPÄÄN VESA RY

Maastojuoksukilpailut 24.4.2014

Tulokset maastojuoksukilpailuista, jotka pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 24.4.2014.

P3 0,15 km: 1) Jiri Kairus 2.33
P5 0,25 km: 1) Antti Pukkila 1.17, 2) Osku Reunanen 1.26, 3) Alvari Kuusela 1.36, 4) Elmeri Markula 1.49
P7 0,4 km: 1) Joonatan Toivonen 1.55, 2) Roni Kairus 2.55
P11 1,0 km: 1) Tuukka Koski 5.28
P13 1,0 km: 1) Valtteri Koski 4.47, 2) Mikko Pukkila 4.51, 3) Riku Rajala 7.07
T5 0,25 km: 1) Santra Reunanen 1.37
T7 0,4 km: 1) Helmi Kuusela 2.01, 2) Sara Koski 2.21
T9 0,6 km: 1) Eveliina Koski 2.53, 2) Susanna Tamminen 3.03, 3) Eeva-Maria Ojanperä 3.45, 4) Martina Mäkelä 3.48, 5) Jenny Reunanen 3.55, 6) Anniina Markula 6.58

 

Maantiejuoksukilpailut

Maantiejuoksukilpailut pidettiin Oripään koululla 14.4.2014.Tulokset
T15 1,2 km: 1) Aliisa Toivonen 5.36
T13 1,2 km: 1) Anna-Kaisa Isotalo 5.47, 2) Liisa Prusila 6.54
T11 1,2 km: 1) Julia Isotalo 6.50
T9 0,6 km: 1) Susanna Tamminen 2.44, 2) Eveliina Koski 2.49, 3) Eeva-Maria Ojanperä 4.21
4) Anniina Markula 5.04
P13 1,2 km: 1) Valtteri Koski 6,24
P7 0,4 km: 1) Joonatan Toivonen 2.34

 

 

Vauhdittomat hypyt 24.3.2014

Vauhdittomien hyppyjen kilpailut järjestettiin liikuntahallilla 24.3.2014
Tulokset
T9 pituus: 1) Susanna Tamminen 1,77, 2) Eveliina Koski 1,65, 3) Erika Paju 1,39, 4) Martina Mäkelä 1,22
3-loikka: 1) Susanna Tamminen 4,63, 2) Eveliina Koski 4,56, 3) Erika Paju 3,84, 4) Martina Mäkelä 3,81
korkeus: 1) Eveliina Koski 75, 2) Susanna Tamminen 65
T11 pituus: 1) Emilia Markula 1,59, 2) Jenna Virtanen 1,55
3-loikka: 1) Jenna Virtanen 4,53, 2) Emilia Markula 3,86
korkeus: 1) Jenna Virtanen 75, 2) Emilia Markula 70
T13 pituus: 1) Liisa Prusila 1,88
3-loikka: 1) Liisa Prusila 5,11
korkeus: 1) Liisa Prusila 95
P9 pituus: 1) Aaro Isotalo 1,68
3-loikka: 1) Aaro Isotalo 4,54
korkeus: 1) Aaro Isotalo 70
P11 pituus: 1) Tuukka Koski 1,59
3-loikka: 1) Tuukka Koski 4,05
korkeus: 1) Tuukka Koski 75
P13 pituus: 1) Eero Karanko 2,37, 2) Valtteri Koski 1,83
3-loikka: 1) Eero Karanko 6,42, 2) Valtteri Koski 4,92
korkeus: 1) Eero Karanko 110, 2) V altteri Koski  80

 

Hallikisat 24.2.2014

Tulokset 24.2. liikuntahallilla pidetyistä yleisurheilukilpailuista
T9 30m: 1) Evelina Koski 5,7, 2) Susanna Tamminen 5,7, 3) Martina Mäkelä 6,7
korkeus: 1) Susanna Tamminen ja Eveliina Koski 86, 3) Martina Mäkelä 77
kuula: 1) Susanna Tamminen 6,32, 2) Eveliina Koski 4,04, 3) Martina Mäkelä 3,37
T11 30m: 1) Julia Isotalo 5,1, 2) Emilia Markula ja Jenna Virtanen 5,8
korkeus: 1) Julia Isotalo 1,12, 2) Emilia Markula 86, 3) Jenna Virtanen 82
kuula: 1) Julia Isotalo 5,30, 2) Jenna Virtanen 4,20, 3) Emilia Markula 3,99
T13 30m: 1) Juulia Pukkila 5,2, 2) Janika Virtanen 5,5, 3) Liisa Prusila 5,8
korkeus: 1) Janika Virtanen 1,07, 2) Liisa Prusila 1,02
kuula: Janika Virtanen 6,63, 2) Liisa Prusila 5,42, 3) Juulia Pukkila 5,23
P7 30m: 1) Roni Kairus 9,9
pallo: 1) Roni Kairus 7,75
P9 30m: 1) Aaro Isotalo 5,5
korkeus: 1) Aaro Isotalo 97
kuula: 1) Aaro Isotalo 4,14
P11 30m:1) Kimmo Reunanen 6,8
P13 30m: 1) Eero Karanko 5,1, 2) Valtteri Koski 5,4
korkeus: 1) Eero Karanko 1,07, 2) Valtteri Koski 1,02
kuula: 1) Eero Karanko 9,56, 2) Valtteri Koski 4,88

 

Hallikisat 17.2.2014

Halliyleisurheilukilpailut pidettiin liikuntahallilla 17.2.2014.
Tulokset
T9 30m: 1) Eveliina Koski 5,7, 2) Susanna Tamminen 5,8
30 aj: 1) Eveliina Koski 7,1, 2) Susanna Tamminen 7,4
kuula: 1) Susanna Tamminen 6,61, 2) Eveliina Koski 4,12
P11 30m: 1) Eero Karanko 5,1, 2) Valtteri Koski 5,8
30 aj: 1) Eero Karanko 5,8, 2) Valtteri Koski 6,6
kuula: 1) Eero Karanko 9,00, 2) Valtteri Koski 5,46

 

Tuloksia 2013

 

Vauhdittomat hypyt 9.12.2013

Oripään Vesa järjesti vaudittomien hyppyjen kilpailut liikuntahallilla 9.12.2013
Lajeina vauhditon pituus ja 3-loikka
Tulokset
T13: 1) Anna-Kaisa Isotalo (1,92, 5,57)
T11: 1) Liisa Prusila (1,88, 5,37
T9: 1) Eveliina Koski (1,55, 4,31) ja Sirkku Pajula (1,54, 4,35)
M: 1) Ville Auramaa (1,92, 5,54)
P11: 1) Valtteri Koski (1,81, 4,91)
P9: 1) Tuukka Koski (1,72, 4,37)

 

Hallikilpailut

Hallikilpailut pidettiin liikuntahallilla 25.11. 2013.
Tulokset:
T9 30m: 1) Eveliina Koski 5,8, 2) Susanna Tamminen 5,9
30m aj: 1) Eveliina Koski 7,1, 2) Susanna Tamminen 7,6
kuula: 1) Susanna Tamminen 5,96, 2) Eveliina Koski 3,82
T11 30m: 1) Julia Isotalo 5,6, 2) Liisa Prusila 5,9
30m aj: 1) Liisa Prusila 6,2, 2) Julia Isotalo 6,5
kuula: 1) Liisa Prusila 6,83, 2) Julia Isotalo 6,46
T13 30m: 1) Anna-Kaisa Isotalo 5,7
30m aj: 1) Anna-Kaisa Isotalo 7,1
kuula: 1) Anna-Kaisa Isotalo 5,37
P9 30m: 1) Aaro Isotalo 5,3
30m aj: 1) Aaro Isotalo 6,0
kuula: 1) Aaro Isotalo 4,57
P11 30m: 1) Eero Karanko 5,2, 2) Valtteri Koski 5,6
30m aj: 1) Eero Karanko 6,0, 2) Valtteri Koski 6,6
kuula: 1) Eero Karanko 9,16, 2) Valtteri Koski 5,40

 

Maastojuoksukilpailut 24.9.2013

Maastojuoksukilpailut 24.9.2013 vapaa-ajankeskuksessa
Tulokset
T5 0,25 km: 1) Sara Koski 1.11, 2) Tinka Laine 1.37
T7 0,4 km: 1) Tiitu Laine 2.53
T9 1,0 km: 1) Eveliina Koski 5.42
P9 1,0 km: 1) Tuukka Koski 5.53
P11 1,0 km: 1) Valtteri Koski 4.39

 

Ratakymppi

Ratakymppi juostiin urheilukentällä 19.9.2013.
Tulokset
M 10000m: 1) Seppo Kauppinen 37.43,0, 2) Markku Virta 38.59,0, 3) Kalevi Saukkonen 1.08.52,1

 

Oripään yu-kisat 25.8.2013

 

Oripään yu-kisat 13.8.2013

 

Yu-kilpailut 23.7.2013

 

Orihölkkä 13.7.2013

 

Ratakävelyt

Ratakävelyt järjestettiin 25.6.2013 urheilukentällä.
Tulokset
T9 600m: 1) Eveliina Koski 4.50, 2) Susanna Tamminen 4.57
T11 600m: 1) Sini Saarinen 4.23
N 600m: 1) Sanna Salmela 4.49
P11 600m: 1) Valtteri Koski 4.36, 2) Eero Karanko 4.52
M 600m: 1) Elias Sihvonen 5.33

 

Ratatonnit

Ratatonnit juostiin urheilukentällä 18.6.2013.
Tulokset
T9 : 1) Eveliina Koski 4.42,7, 2) Susanna Tamminen 5.28,3, 3) Emilia Markula 8.22,5
T11 : 1) Liisa Prusila 4.46,4
T13 : 1) Anna-Kaisa Isotalo 4.13,4
N : 1) Anne Vuolle 4.23,7
P11 : 1) Valtteri Koski 4.30,8, 2) Eero Karanko 5.09,9

 

Yu-kilpailut 28.5.2013

 

Kyläviesti

Kylien välinen maastoviesti juostiin vapaa-ajankeskuksessa 22.5.2013.
Tulokset
6x0,6 km: 1) Myllykylä 15.50
                    Juho Huhtala 3.05, Kustaa Saarelainen 2.49, Niilo Suonpää 2.05
                    Lotta Saarelainen 2.44, Siiri Suonpää 2.41, Teppo Suonpää 2.26
                2) Kankaankulma    15.57
                    Valtteri Koski 2.46, Eveliina Koski 3.00, Anna-Kaisa Isotalo 2.27
                    Jere Tuomisto 2.34, Mikko Pukkila 2.44, Aliisa Toivonen 2.26
                3) Latva-Makkarkoski 18.00
                    Liisa Prusila 2.57, Sari Karanko 3.30, Rita Mäkelä 3.24
                    Sirpa Tamminen 2.59, Matti Prusila 2.45, Reijo Stenius 2.25
                   

 

Oripään kunnan maastojuoksut

Oripään kunnan maastojuoksumestaruuskilpailut juostiin vapaa-ajankeskuksessa 7.5.2013
Tulokset
P5 0,25km: 1) Joonatan Toivonen 1.09, 2) Roni Kairus 1.51
P9 0,6km: 1) Tuukka Koski 3.26
P11 1,0km: 1) Valtteri Koski 4.36, 2) Jarkko Tamminen 4.48, 3) Juho Huhtala 5.22
M 2,6km: 1) Seppo Kauppinen 9.51
M50 2,6km: 1) Erkki Halkivaha 10.43
T5 0,25km: 1) Sara Koski 1.28
 T9 0,6km: 1) Eveliina Koski 2.48, 2) Susanna Tamminen 2.57
T11 1,0km: 1) Julia Isotalo 4.56, 2) Liisa Prusila 4.59
T13 1,0km: 1) Anna-Kaisa Isotalo 4.22

 

Maastojuoksukilpailut

Maastojuoksukilpailut pidettiin 2.5.2013 vapaa-ajankeskuksessa.
Tulokset
P3 0,1km: 1) Elmeri Markula 0.43
P5 0,25km: 1) Joonaten Toivonen 1.11, 2) Roni Kairus 1.45, 3) Antti Pukkila 1.57
P9 1,0km: 1) Tuukka Koski 6.24
P11 1,0km: 1) Valtteri Koski 4.48, 2) Mikko Pukkila 5.08, 3) Juho Huhtala 5.30
T5 0,25km: 1) Sara Koski 1.15, 2) Tinka Laine 1,55
T7 0,4km: 1) Tiitu Laine 2.54, 2) Anniina Markula 3.50
T9 0,6km: 1) Susanna Tamminen 2.59, 2) Eveliina Koski 3.01, 3) Marttiina Mäkelä 4.05
T11 1,0km: 1) Liisa Prusila 4.54

 

Maastojuoksukilpailut

Tulokset 25.4.2013 vapaa-ajankeskuksessa pidetyistä maastojuoksukilpailuista.
P3 0,25km: 1) Niklas Lähteenmäki 2.32
P5 0,25km: 1) Roni Kairus 2.06
P11 1,0km: 1) Valtteri Koski 4.41, 2) Juho Huhtala 5.12
T9 0,6km: 1) Eveliina Koski 2.58
T11 1,0km: 1) Liisa Prusila 4.48
N 1,0km: 1) Sirpa Tamminen 4.49

 

Maantiejuoksukilpailut

Maantiejuoksukilpailut pidettiin 16.4.2013 Oripään koululla.
Tulokset
P5 0,25km: 1) Joonatan Toivonen 1.11
P11 0,6km: 1) Valtteri Koski 2.44
T9 0,6km: 1) Eveliina Koski 2.59

 

Vauhdittomat hypyt 11.3.2013

Vauhdittomat hypyt järjestettiin liikuntahallilla 11.3.2013.

P15 pituus: 1) Aleksi Nylund 2,24
3-loikka: 1) Aleksi Nylund 6,07
P11 pituus: 1) Valtteri Koski 1,93, 2) Aaro Peltola 1,79, 3) Jarkko Tamminen 1,73
3-loikka: 1) Valtteri Koski 5,07, 2) Aaro Peltola 4,73, 3) Jarkko Tamminen 4,54
P9 pituus: 1) Arttu Peltola 1,66
3-loikka: 1) Arttu Peltola 4,31
P7 pituus: 1) Juha-Matti Markula 1,32
T13 pituus: 1) Kristiina Kössi 1,81
3-loikka: 1) Kristiina Kössi 4,83
T11 pituus: 1) Julia Isotalo 1,95, 2) Liisa Prusila 1,92, 3) Heidi Rantanen 1,87, 4) Riikka Kössi 1,71
3-loikka: 1) Julia Isotalo 5,41, 2) Liisa Prusila 5,13, 3) Heidi Rantanen 4,74, 4) Riikka Kössi 4,44
T9 pituus: 1) Susanna Tamminen 1,71, 2) Eveliina Koski 1,69
3-loikka: 1) Susanna Tamminen 4,49, 2) Eveliina Koski 4,40

 

Yu-hallikilpailut

Yleisurheilun hallikilpailut järjestettiin liikuntahallilla 25.2.2013
Tulokset
T15 30m: 1) Pauliina Toivonen 5,7
kuula: 1) Pauliina Toivonen 6,25
T13 30m: 1) Janika Virtanen 5,7, 2) Anna-Kaisa Isotalo 5,9
kuula: 1) Janika Virtanen 5,71, 2) Anna-Kaisa Isotalo 5,29
T11 30m: 1) Julia Isotalo 5,8, 2) Liisa Prusila 6,0
kuula: 1) Julia Isotalo 5,75, 2) Liisa Prusila 5,57
M kuula: 1) Jussi-Pekka Paju 9,17
M17 30m: 1) Joachim Mikkola 5,4,
kuula: 1) Joachim Mikkola 7,58
P11 30m: 1) Eero Karanko 5,8, 2) Valtteri Koski 5,9
kuula: 1) Eero Karanko 7,22, 2) Toni Virtanen 5,33, 3) Valtteri Koski 4,45
P3 30m: 1) Jesse Paju 12,5

 

Tuloksia 2012

 

Yu-hallikilpailut

Hallikilpailut pidettiin liikuntahallilla 10.12.2012.
Tulokset
P11 30m: 1) Eero Karanko 5,7, 2) Valtteri Koski 5,7
30m aj: 1) Eero Karanko 6,6, 2) Valtteri Koski 7,2
P9 30m: 1) Jarkko Tamminen 5,7
30m aj: 1) Jarkko Tamminen 7,4
T11 30m: 1) Liisa Prusila 5,7, 2) Janika Virtanen 5,8, 3) Kristiina Kössi 6,3
30m aj: 1) Janika Virtanen 7,0, 2) Liisa Prusila 7,0, 3) Kristiina Kössi 7,9
T9 30m: 1) Julia Isotalo 5,4, 2) Heidi Rantanen 5,8
30m aj: 1) Julia Isotalo 6,4, 2) Heidi Rantanen 7,0
T7 30m: 1) Eveliina Koski ja Susanna Tamminen 5,9
30m aj: 1) Eveliina Koski 7,7, 2) Susanna Tamminen 8,4
T5 30m: 1) Helmi Kuusela 7,3
30m aj: 1) Helmi Kuusela 8,4

 

Vauhdittomat hypyt

Vauhdittomien hyppyjen kilpailut pidettiin liikuntahallilla 18.11.2012.
Tulokset
T15 pituus: 1) Mimmi Suomalainen 2,39
3-loikka: 1) Mimmi Suomalainen 7,24
T11 pituus: 1) Liisa Prusila 1,79, 2) Anna-Kaisa Isotalo 1,74, 3) Iita Vesala 1,43
3-loikka: 1) Liisa Prusila 5,24, 2) Anna-Kaisa Isotalo 5,23
T9 pituus: 1) Julia Isotalo 1,58
3-loikka: 1) Julia Isotalo 5,44
T7 pituus: 1) Susanna Tamminen 1,52, 2) Eveliina Koski 1,44, 3) Eeva Ojanperä 1,42
3-loikka: 1) Susanna Tamminen 4,42, 2) Eveliina Koski 4,00, 3) Eeva Ojanperä 3,77
P15 pituus: 1) Joachim Mikkola 2,07
3-loikka: 1) Joachim Mikkola 6,14
P11 pituus: 1) Eero Karanko 1,84, 2) Valtteri Koski 1,67
3-loikka: 1) Eero Karanko 5,32, 2) Valtteri Koski 4,44
P9 pituus: 1) Tuukka Koski 1,48
3-loikka. 1) Tuukka Koski 4,05

 

RL-maastojuoksut 6.10.2012

 

Maastoviesti 29.9.2012

 

Ratakymppi 18.9.2012

Ratakymppi juostiin urheilukentällä 18.9.2012.
Tulokset
Miehet 10000m: 1) Seppo Kauppinen 37.55,4, 2) Markku Virta 38.31,0, 3) Pekka Leppänen 39.07,9, 4) Jari Reunanen 41.40,5, 5) Kauko Pekkarinen 42,13,6, 6) Erkki Halkivaha 44.13,8, 7) Kalevi Saukkonen 1.07.25,1, 8) Tapani Sällylä 1.12.09,2, 9) Ville Auramaa 1.14.21,6

 

Oripään yu-kilpailut 9.9.2012

 

Oripään yu-mestaruuskilpailut 15.-16.8.2012

 

Yu-kilpailut 31.7.2012

 

Kävelykilpailut 19.7.2012

Kävelykilpailailut 19.7.2012 urheilukentällä
Tulokset
T5 300m: 1) Maisa Mäentausta 2.47,3
T7 300m: 1) Eveliina Koski 2.12,0, 2) Susanna Tamminen 2.12,3, 3) Maiju Mäentausta 2.27,0
T11 600m: 1) Anna-Kaisa Isotalo 4.12,9, 2) Kristiina Kössi 4.16,9
P9 600m: 1) Niki Koskenoja ja Jarkko Tamminen 4.45,6

 

Kävelykilpailut 17.7.2012

Kävelykilpailut 17.7.2012 urheilukentällä
Tulokset
T5 300m: 1) Sara Koski 3.15,1
T7) 300m: 1) Eveliina Koski 2.22,8, 2) Susanna Tamminen 2.22,9
P9) 600m: 1) Jarkko Tamminen ja Juho Paju 4.47,9, 3) Tuukka Koski 4.57,9
P11 600m: 1) Valtteri Koski 5.09,3
M 1000m: 1) Ville Auramaa 7.21,5

 

Orihölkkä 14.7.2012

 

Yu-kilpailut 5.6.2012

 

Maastojuoksukilpailut 3.5.2012

Maastojuoksukilpailut pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 3.5.2010.
Tulokset
P3 0,1 km: 1) Niklas Lähteenmäki 0.47
P5 0,25 km: 1) Joonatan Toivonen 1.19
P9 1,0 km: 1) Juho Huhtala 6.33
P11 1,0 km: 1) Valtteri Koski 5.32
P13 2,0 km: 1) Niilo Suonpää 8.52
T7 0,6 km: 1) Eveliina Koski 3.20, 2) Susanna Tamminen 3.51, 3) Eeva Oajanperä 5.31
T11 1,0 km: 1) Anna-Kaisa Isotalo 5.54, 2) Siiri Suonpää 5.54

 

Maastojuoksukilpailut 24.4.2012

Maastojuoksukilpailut pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 24.4.2012
Tulokset
T3 0,1 km: 1) Tinka Laine 0.46
T5 0,25 km: 1) Tiitu Laine 2.20
T7 0,6 km: 1) Eveliina Koski 4.44, 2) Anniina Markula 6.51
T9 1,0 km: 1) Julia Isotalo 5.42, 2) Emilia Markula 6.09
T11 1,0 km: 1) Liisa Prusila 5.44
P5 0,25 km: 1) Joonatan Toivonen 1.24, 2) Onni Huhtala 1.51
P9 1,0 km: 1) Jarkko Tamminen 5.39, 2) Juho Huhtala 6.11
P11 1,0 km: 1) Valtteri Koski 5.54
M 2,6 km: 1) Kauko Pekkarinen

 

Maastojuoksukilpailut 19.4.2012

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 19.4. 2012.
Tulokset
T3 0,1 km: 1) Tinka Laine .048
T5 0,2 km: 1) Tiitu Laine 1.09
T7 0,6 km: 1) Eveliina Koski 3.38
T9 0,6 km: 1) Julia Isotalo 3.07
N 1,0 km: 1) Anne Vuolle 5.03
P9 0,6 km: 1) Juho Huhtala 3.28
P11 0,6 km: 1) Valtteri Koski 3.16

 

Maantiejuoksukilpailut

Maantiejuoksukilpailut pidettiin Oirpään koululla 12.4.2012.
Tulokset
T7 0,6 km: 1) Eveliina Koski 3.15
T11 0,6 km: 1) Anna-Kaisa Isotalo 2.42, 2) Liisa Prusila 2.42
P11 0,6 km: 1) Valtteri Koski 3.00

 

Korkeushyppykilpailu

Vauhditon korkeushyppykilpailu pidettiin Oripään koulun liikuntasalilla 2.4.2012
Tulokset
N19: 1) Sanna Salmela 1,10
T11: 1) Liisa Prusila 75
T9 : 1) Julia Isotalo 95
T7: 1) Eveliina Koski 65, 2) Susanna Tamminen 60
P11: 1) Eero Karanko 95, 2) Valtteri Koski 70

 

Vauhdittomat hypyt

Vauhdittomien hyppyjen kilpailut järjestettiin Oripään koulun liikuntasalilla 26.3.2012
Tulokset
N19 pituus: 1) Sanna Salmela 2,42
3-loikka: 1) Sanna Salmela 7,07
3-tasaloikka: 1) Sanna Salmela 7,10
T15 pituus: 1) Mimmi Suomalainen 2,48
3-loikka : 1) Mimmi Suomalainen 7,04
3-tasaloikka: 1) Mimmi Suomalainen 6,97
T7 pituus: 1) Eveliina Koski 1,54, 2) Susanna Tamminen 1,45
3-loikka: 1) Eveliina Koski 4,04, 2) Susanna Tamminen 3,83
3-tasaloikka: 1) Eveliina Koski 4,23, 2) Susanna Tamminen 4,19
P11 pituus: 1) Valtteri Koski 1,55
3-loikka: 1) Valtteri Koski 4,33
3-tasaloikka: 1) Valtteri Koski 4,90

 

Tuloksia 2011

 

Sisähyppykilpailut

Vauhdittomien hyppyjen kilpailut pidettiin Oripään koulun liikuntasalilla 5.12.2011
Tulokset
N17 pituus: 1) Sanna Salmela 2,30
3-loikka: 1) Sanna Salmela 6,77
korkeus: 1) Sanna Salmela 120
T9 pituus: 1) Liisa Prusila 1,86
3-loikka: 1) Liisa Prusila 4,79
korkeus: 1) Liisa Prusila 88
T7 pituus: 1) Eveliina Koski 1,38
3-loikka: 1) Eveliina Koski 3,44
korkeus: 1) Eveliina Koski 48
P9 pituus: 1) Eero Karanko 1,74, 2) Valtteri Koski 1,17
3-loikka: 1) Eero Karanko 4,86, 2) Valtteri Koski 3,54
korkeus: 1) Eero Karanko 93, 2) Valtteri Koski 78

 

Sisähyppykilpailut 28.11.2011

Sisähyppykilpailut pidettiin Oripään koulun liikuntasalilla 28.11.2011.
Tulokset
Vauhditon pituus
N17: 1) Sanna Salmela 2,38
P9: 1) Eero Karanko 1,69, 2) Valtteri Koski 1,31
Vauhditon 3-loikka
N17: 1) Sanna Salmela 6,89
P9: 1) Eero Karanko 4,99, 2) Valtteri Koski 3,83
Vauhditon 3-tasaloikka
N17: 1) Sanna Salmela 7,13
P9: 1) Eero Karanko 4,97, 2) Valtteri Koski 4,04

 

Maastojuoksut 6.10.2011

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 6.10.2011
Tulokset
T7 0,6 km: 1) Eveliina Koski 3.43
T9 0,6 km: 1) Julia Isotalo 3.05, 2) Heidi Rantanen 3.37
P9 0,6 km: 1) Valtteri Koski 3.06

 

Maastojuoksukilpailut 27.9.2011

Maastojuoksukilpailut pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 27.9.2011.
Tulokset
P3 0,2 km: 1) Joonatan Toivonen 1.14
P9 1,0 km: 1) Jere Tuomisto 4.46, 2) Valtteri Koski 5.26, 3) Juho Huhtala 5.30
T7 0,6 km: 1) Eveliina Koski 3.42
T9 1,0 km: 1) Liisa Prusila 4.48
T11 1,0 km: 1) Aliisa Toivonen 4.41
T13 1,0 km: 1) Pauliina Toivonen 6.01

 

Maastojuoksukilpailut 20.9.2011

Maastojuoksukilpailut pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 20.9.2011.
Tulokset
T7 0,4 km: 1) Eveliina Koski 1.57
T9 1,0 km: 1) Liisa Prusila 4.39
T11 1,0 km: 1) Aliisa Toivonen 4.23, 2) Anna-Kaisa Isotalo 4.26
T13 1,0 km: 1) Pauliina Toivonen 5.04
P5 0,25 km: 1) Onni Huhtala 2.06
P7 0,4 km: 1) Arttu Peltola 2.02
P9 1,0 km: 1) Jere Tuomisto 4.33, 2) Otto Torkki 4.52, 3) Valtteri Koski 5.12, 4) Juho Huhtala 5.30, 5) Aaro Peltola 5.41, 6) Eero Karanko 6.56

 

Ratakymppi 13.9.2011

Tulokset
Miehet 10000 m: 1) Seppo Kauppinen 37.17, 2) Pekka Leppänen 39.35, 3) Jari Reunanen 41.19, 4) Erkki Halkivaha 42.20, 5) Kalevi Saukkonen 1.07.59, 6) Tapani Sällylä 1.21.02
Naiset 10000 m: 1) Jenni Halkivaha 52.09
3000m: 1) Sanna Salmela 16.02 

 

Vattenfall seuracup 8.8.2011

 

Yu-kilpailut 26.7.2011

 

Ratatonnit 21.7.2011

Ratatonnit juostiin lyhennetyin matkoin 21.7.2011

T3 300m: 1) Sara Koski 2.34,0
T7 300m: 1) Eveliina Koski 1.30,4, 2) Alma Vesala 1.50,7
T9 600m: 1) Liisa Prusila 2.42,6
T11 600m: 1) Aliisa Toivonen 2.35.7, 2) Anni Lipponen 2.39,6
P7) 300m: 1) Tuukka Koski 2.02,6
P9 600m: 1) Jere Tuomisto 2.38,8, 2) Eero Karanko 3.06,3, 3) Valtteri Koski 3.30,3

 

Orihölkkä 16.7.2011

 

Oripään yu-kilpailut 19.6.2011

 

Maastojuoksukilpailut 26.4.2011

Tulokset maastojuoksukilpailuista, jotka pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 26.4.2011

P1 0,1km: 1)Osku Reunanen 1.35, 2)Alvari Kuusela 1.45
P2 0,1 km: 1)Niilo Kulmanen 0.59, 2)Antti Pukkila 1.23
P3 0,25km: 1)Joonatan Toivonen 1.52
P5 0,25km: 1)Onni Huhtala 2.06
P7 0,4km: 1)Kimmo Reunanen 2.17, 2)Kaapo Kulmanen 3.17
P9 1,0km: 1)Otto Torkki 4.52, 2)Jere Tuomisto 4.59, 3)Valtteri Koski 5.38, 4)Mikko Pukkila 5.44, 5)Juho Huhtala 6.16
P11 2,0km: 1)Niilo Suonpää 8.15
T1) 0,1km: 1)Tinka Laine 1.14
T5 0,25km: 1)Jenny Reunanen 1.32, 2)Tiitu Laine 1.45, 3)Helmi Kuusela 1.47, 4)Anniina Markula 2.29
T7 0,4km: 1)Emilia Markula 2.06, 2)Eveliina Koski 2.10, 3)Peppi Tauren 4.04
T9 1,0km: 1)Liisa Prusila 5.03
T11 2,0km: 1)Aliisa Toivonen 9.12
T11 1,0km: 1)Juulia Pukkila 9.25
N 2,0km: 1)Sirpa Tamminen

 

Maastojuoksukilpailut 19.4.2011

Maastojuoksukilpailut pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 19.4.2011.
Tulokset
T3 0,1km: 1)Tinka Laine 1.34
T5 0,25km: 1)Tiitu Laine 2.25
T9 1,0km: 1)Liisa Prusila
T11 1,0km: 1)Aliisa Toivonen 4.36, 2)Siiri Suonpää 5.35, 3)Juulia Pukkila 7.18
N 2,0km: 1)Sirpa Tamminen 10.21
P3 0,25km: 1)Joonatan Toivonen 1.51
P9 1,0km: 1)Otto Torkki 4.42, 2)Jere Tuomisto 5.14
P11 2,0km: 1)Niilo Suonpää 8.44

 

Maantiejuoksukilpailut

Maantiejuoksukilpailut pidettiin 12.4. Oripään koululla.
Tulokset
P7 0,3 km: 1)Atte Torkki 1.41
P9 0,6km: 1)Otto Torkki 2.26, 2)Jere Tuomisto2.30, 3)Valtteri Koski 2.49
P11 1,2km: 1)Niilo Suonpää 4.22
T9 0,6km: 1)Liisa Prusila 2.34
T11 1,2 km: 1)Aliisa Toivonen 5.05, 2)Anna-Kaisa Isotalo 6.36, 3)Siiri Suonpää 6.37

 

Sisähyppykilpailut

Sisähyppykilpailut Oripään koululla 28.3.2011
Tulokset
Vauhditon pituus
N17: 1)Sanna Salmela 241
P13: 1)Sakari Väänänen 209, 2)Samuli Salmela 204
M: 1)Ville Auramaa 217
Vauditon kolmiloikka
N17: 1)Sannna Salmela 6,66
P13: 1)Samuli Salmela 5,90, 2)Sakari Väänänen 5,75
M: 1)Ville Auramaa 5,81
Vahditon 3-tasaloikka
N17: 1)Sanna Salmela 6,92
P13: 1)Samuli Salmela 5,9, 2)Sakari Väänänen 5,72
M: 1)Ville Auramaa 6,23

 

Sisähyppykilpailut

Sisähyppykilpalut Oripään koululla 21.3.2011
Tulokset
Vauhditon pituus
N17: 1)Sanna Salmela 236
T11: 1)Aliisa Toivonen 185, 2)Anna-Kaisa Isotalo 177
Vauhditon kolmiloikka
N17: 1)Sanna Salmela 6,67
T11: 1)Aliisa Toivonen 5,14, 2)Anna-Kaisa Isotalo 4,90

 

Tuloksia 2010

 

Sisähyppykilpailut 22.11.2010

Sisähyppykilpailut pidettiin 22.11.2010 Oripään koulun liikuntasalilla. Lajeina olivat vauhditon pituus ja vauhditon kolmiloikka.

T9:    1)Anna-Kaisa Isotalo (1,81, 5,24)
T11:  1)Aliisa Toivonen (1,83, 4,90)
T13:  1)Tytti Eskola (1,82, 5,10)
N17: 1)Sanna Salmela (2,44, 6,68)
P7:    1)Veeti Pajula (1,46, 4,42)
P11:  1)Sakari Väänänen (2,14, 5,95)
P13:  1)Samuli Salmela (2,17, 6,09)

 

Maastoviesti 9.10.2010

 

Maastojuoksukilpailut 28.9.2010

Tulokset maastojuoksukilpailuista, jotka pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 28.9.2010
T3 0,1km: 1)Helmi Kuusela 0.55
T5 0,25km: 1)Eveliina Koski 1.14
T7 0,25km: 1)Peppi Tauren 2.34
T9 1,0km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4.40, 2)Juulia Pukkila 6.34
P3 0,1km. 1)Onni Huhtala 0.40, 2)Joonatan Toivonen 0.41
P7 0,4km: 1)Juho Huhtala 2.01
P9 1,0km: 1)Otto Torkki 4.54, 2)Valtteri Koski 5.40, 3)Mikko Pukkila 5.58
P13 1,0 km: 1)Samuli Salmela 4.29

 

Maastojuoksukilpailut 21.9.2010

Maastojuoksukilpailut pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 21.9.2010
Tulokset
P3 0,1km: 1)Joonatan Toivonen 0.39, 2)Onni Huhtala 0.53
P7 0,4km: 1)Juho Huhtala 2.11
P9 0,6km: 1)Otto Torkki 3.01, 2)Valtteri Koski 3.22
P11 1,0km: 1)Anton Viitasaari 6.42
P13 1,0km: 1)Samuli Salmela 6.42
T9 1,0km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4.42
T11 1,0km: 1)Aliisa Toivonen 4.41

 

Ratakymppi 16.9.2010

Ratakymppi juostiin urheilukentällä 16.9.2010.
Tulokset
Miehet 10000m: 1)Seppo Kauppinen 35.49,3, 2)Mika Kilpeläinen 36.43,8, 3)Markku Virta 38.40,1, 4)Pekka Leppänen 39.32,9, 5)Erkki Halkivaha 43.23,8, 6)Kalevi Saukkonen 1.04.27,8
N17 3000m: 1)Sanna Salmela 18.06,0
T9  1000m: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4.37,0

 

Oripään yu-kisat 14.8.2010

 

Yu-kilpailut 27.7.2010

 

Orihölkkä 17.7.2010

 

Ratatonnit

Ratatonnit juostiin urheilukentällä 29.6.2010
Tulokset
M: 1)Kauko Pekkarinen 3.31
P13: 1)Samuli Salmela 4.28, 2)Florian Mikkola 5.58, 3)Joachim Mikkola 6.04
P11: 1)Niilo Suonpää 4.29, 2)Sakari Väänänen 5.18
N: 1)Sanna Salmela 5.37
T13: 1)Meri Suonpää 4.41
T11: 1)Miisa Suonpää 5.42
T9: 1)Siiri Suonpää 5.42
T7 400m: 1)Mirabelle Mikkola 2.41

 

Kävelykilpailut

Kävelykilpailut pidettiin urheilukentällä 10.6.2010.
Tulokset
T9  600m: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4.13
T7  300m: 1)Nanna Kelkka 2.35, 2)Alma Vesala 2.42
P9  300m: 1)Otto Torkki 2.22

 

Vesan yu-kisat 8.6.2010

 

Maastojuoksukilpailut

Maastojuoksukilpailut pidettiin vapaa-ajankeskuksessa 27.4.2010.
Tulokset
T3 0,1km: 1)Tiitu Laine 1.09
T5 0,25km: 1)Eveliina Koski ja Susanna Tamminen 1.20
T7 0,4km: 1)Fiona Aaltonen 2.29
T9 0,6km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 2.48, 2)Liisa Prusila 3.10, 3)Juulia Pukkila 4.19, 4)Sandra Ylinen 4.22
T11 2,0km: 1)Aliisa Toivonen 10.28, 2)Pauliina Toivonen 13.13
N 2,0km: 1Sirpa Tamminen 9.26
P3 0,1km: 1)Joonatan Toivonen 0.49
P7 0,4km: 1)Joonas Isotalo 1.55, 2)Jarkko Tamminen 2.09, 3)Atte Torkki 2.17, 4)Tuukka Koski 2.30
P9 0,6km: 1)Otto Torkki 2.57, 2)Niko Isotalo 3.01, 3)Valtteri Koski 3.03, 4)Jere Tuomisto 3.07, 5)Mikko Pukkila 4.43
P13 2,0km: 1)Samuli Salmela 10.27
M 2,6km: 1)Kauko Pekkarinen 10.25

 

Maastojuoksukilpailut

Maastojuoksukilpailut pidettiin 20.4. vapaa-ajankeskuksessa.
Tulokset
T3 0,1km: 1)Tiitu Laine 0.58
T5 0,2km: 1)Anniina Markula 1.52
T7 0,4km: 1)Emilia Markula 2.20
T9 0,6km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 3.06, 2)Juulia Pukkila 4.13
T11 1,0km: 1)Aliisa Toivonen 4.52
N 2,0km: 1)Sirpa Tamminen 9.43, 2)Sanna Salmela 11.32
P7 0,4km: 1)Atte Torkki 2.20
P9 0,6km: 1)Valtteri Koski 3.18, 2)Otto Torkki 3.25, 3)Mikko Pukkila 3.34
P13 1,0km: 1)Samuli Salmela 4.50

 

Maantiejuoksukilpailut

Maantiejuoksukilpailut käytiin 13.4. Oripään koululla.
Tulokset
T5 0,2km: 1)Anniina Markula 2.32
T7 0,6km: 1)Sirkku Pajula 3.48, 2)Emilia Markula 3.50
T9 0,6km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 2.41, 2)Liisa Prusila 2.53
T11 0,6km: 1)Aliisa Toivonen 2.28, 2)Oona Salminen 3.18
T13 0,6km: 1)Tytti Eskola 2.30
P2 0,2km: 1)Joonatan Toivonen 2.47
P7 0,6km: 1)Veeti Pajula 3.03
P9 0,6km: 1)Otto Torkki 3.16

 

Sisähyppykilpailut

Sisähyppykilpailut pidettiin Oripään koulun liikuntasalilla 15.3.2010. Lajeina olivat vauhditon pituus ja vauhditon kolmiloikka.
Tulokset:
N17  pituus: 1)Sanna Salmela 241
kolmiloikka: 1)Sanna Salmela 6,76
T13  pituus: 1)Eeva Tuohimaa 177, 2)Jenni Kylmä 173
kolmiloikka : 1)Eeva Tuohimaa 4,87, 2)Jenni Tuohimaa 4,59
T11 pituus: 1)Aliisa Toivonen 197
kolmiloikka: 1)Aliisa Toivonen 4,91
T9 pituus: 1)Anna-Kaisa Isotalo 173
kolmiloikka: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4,91
P13 pituus: 1)Samuli Salmela 215
kolmiloikka: 1)Samuli Salmela 5,84
M  pituus: 1)Ville Auramaa 214
kolmiloikka: 1)Ville Auramaa 5,94

 

Tuloksia 2009

 

Sisähyppykilpailut

Sisähyppykilpailut pidettiin 7.12. Oripään koulun liikuntasalilla.
Tulokset
T9 pituus: 1)Aliisa Toivonen 187, 2)Anna-Kaisa Isotalo 169, 3)Oona Salminen 152
3-loikka: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4,83, 2)Aliisa Toivonen 4,70, 3)Oona Salminen 4,64
T11 pituus: 1)Eeva Tuohimaa 176, 2)Jenni Kylmä 164
3-loikka: 1)Eeva Tuohimaa 4,90, 2)Jenni Kylmä 4,52
T13 pituus: 1)Mimmi Suomalainen 229, 2)Jenna Suvanto 173
3-loikka: 1)Mimmi Suomalainen 6,13, 2)Jenna Suvanto 5,29
T15 pituus: 1)Sanna Salmela 234
3-loikka: 1)Sanna Salmela 6,49
P11 pituus: 1)Samuli Salmela 215, 2)Sakari Väänänen 208
3-loikka: 1)Samuli Salmela 5,69, 2)Sakari Väänänen 5,60
P13 pituus: Niko Suvanto 173
3-loikka: 1)Niko Suvanto 4,52

 

Maastojuoksut

Maastojuoksukilpailut pidettiin 11.10. vapaa-ajankeskuksessa.
Tulokset

P2 0,1km:  1)Onni Huhtala 1.13
P5 0,25km: 1)Atte Torkki 1.23
P7 0,4km: 1)Otto Torkki 2.01, 2)Juho Huhtala 2.10
P9 1,0km: 1)Ilari Martti 4.53
T5 0,2km: 1)Elli Huhtala 1.06
T9 1,0km: 1)Aliisa Toivonen 4.50, 2)Miisa Suonpää 4.51
N 2,7km: 1)Anne Vuolle 13.28, 2)Riitta Martti 15.27

 

RL-maastojuoksut

 

Maastojuoksukilpailut 29.9.2009

Tulokset maastojuoksukilpailuista, jotka pidettiin 29.9.20009 vapaa-ajankeskuksessa.
P2 0,1km: 1)Onni Huhtala 1.17
P5 0,2km: 1)Atte Torkki 1.06
P7 0,4km: 1)Otto Torkki 2.18, 2)Juho Huhtala 2.24
P11 1,0km: 1)Samuli Salmela 4.41
T9 1,0km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4.58

 

Maastojuoksukilpailut 22.9.2009

Maastojuoksukilpailut pidettiin 22.9.2009 vapaa-ajankeskuksessa.
Tulokset
T5 0,25km: 1)Sirkku Pajula 1.11
T7 0,4km: 1)Lotta Saarelainen 2.02
T9 1,0km: 1)Aliisa Toivonen 4.37
T11 1,0km: 1)Tytti Eskola 4.42, 2)Pauliina Toivonen 4.54, 3)Aino Tähkiö 6.24, 4)Eeva Tuohimaa 7.10
P3 0,1km: 1)Vilho Saarelainen 0.39
P5 0,25km: 1)Atte Torkki 1.13, 2)Frans Saarelainen 1.26, 3)Kustaa Saarelainen 1.32
P7 0,4km: 1)Otto Torkki 1.51, 2)Veeti Pajula 1.55, 3)Juho Huhtala 2.04
P11 1,0 km: 1)Samuli Salmela 4.26

 

Ratakymppi

Ratakymppi juostiin urheilukentällä 17.9.2009.
Tulokset
Miehet 10000m: 1)Seppo Kauppinen 36.10,9, 2)Markku Virta 37.35,9, 3)Erkki Halkivaha 40.37,9, 4)Teppo Suonpää 49.58,3, 5)Kalevi Saukkonen 1.01.13,3, 6)Tapani Sällylä 1.16.24,2
P9 3000m: 1)Niilo Suonpää 13.26,4
T15 3000m: 1)Emmi Tähkiö 15.52,4, 2)Sanna Salmela 17.57,6
T11 3000m: 1)Tytti Eskola 26.25,9, 2)Alina Suonpää 26.27,8, 3)Eeva Tuohimaa 28.23,4
T9 3000m: 1)Aliisa Toivonen 14.26,7, 2)Siiri Suonpää 20.15,3

 

Oripään yu-kisat

 

Yu-kilpailut 18.8.2009

 

Orihölkkä 18.7.2009

 

Ratatonnit 14.7.2009

Ratatonnit juostiin urheilukentällä 14.7.2009.
Tulokset
N17  1000m: 1)Ella-Riikka Eskola 3.21,0
P15  1000m: 1)Lauri Martti 3.18,0
P9    1000m: 1)Ilari Martti 4.07,0

 

Kävelykilpailut 23.6.2009

Tulokset 23.6.2009 urheilukentällä pidetyistä kävelykilpailuista

M  3000m:      1)Kauko Pekkarinen 15.01
P13  1000m:   1)Joachim Mikkola 9.03
P11  1000m:  1)Anton Viitasaari, Samuli Salmela 7.38, 3)Sakari Väänänen 7.48
T11  1000m:  1)Nadine Mikkola 8.22

 

Yu-kilpailut 9.6.2009

 

Maastojuoksut 28.4.2009

Tulokset vapaa-ajankeskuksessa pidetyistä maastojuoksukilpailuista

T3  0,1km:      1)Anniina Markula 1.02
T5  0,25km:    1)Emilia Markula 1.19, 2)Meri Kamppari 1.28, 3)Mailis Kamppari 
                        1.59
T7  0,4km:      1)Liisa Prusila 1.59; 2)Jenny Kamppari 2.06
T9  0,6km:      1)Aliisa Toivonen 2.48, 2)Anna-Kaisa Isotalo 2.54, 3)Julia 
                       Huhtala 3.09, 4)Oona Salminen 3.42, 5)Juulia Pukkila 4.00
T11 1,0km:     1)Linda Huhtala 4.24, 2)Aino Tähkiö 5.56
T13  1,0km:    1)Janina Väänänen 5.57
T15  2,0km:    1)Emmi Tähkiö 10.03, 2)Sanna Salmela ja Alexandra Viitasaari 15.02
N  2,0km:       1)Anne Vuolle 10.04
P3  0,1km:      1)Akseli Kuosa 0.26
P5  0,25km:    1)Atte Torkki 1.30
P7  0,4km:      1)Otto Torkki 1.52, 2)Mikko Pukkila ja Mikko Mäntyharju 2.02
P9  0,6km:      1)Niilo Suonpää 2.37
P11  1,0km:    1)Samuli Salmela 4.21, 2)Sakari Väänänen 5.09, 3)Kasperi 
                      Prusila 5.12, 4)Anton Viitasaari 5.27


 

Maastojuoksut 21.4.2009

Tulokset vapaa-ajankeskuksessa 21.4.2009 pidetyistä maastojuoksukilpailuista

T3 0,1km:1)Anniina Markula 1.07
T5 0,2km: 1)Emilia Markula 0.49, 2)Meri Kamppari 1.09, 3)Mailis Kamppari 1.17
T7 0,4km: 1)Liisa Prusila 2.15, 2)Jenny Kamppari 2.21
T9 0,6km: 1)Aliisa Toivonen 2.48, 2)Julia Huhtala 3.15, 3)Anna-Kaisa Isotalo 
                  3.22,   4)Siiri Suonpää 3.24, 5)Oona Salminen 3.25
T11 0,6km: 1)Alina Suonpää 3.39
T11 1,0km: 1)Linda Huhtala 4.32, 2)Aino Tähkiö 6.13, 3)Fanny Niittymaa 6.50
T15 2,0km: 1)Emmi Tähkiö 10.54, 2)Alexandra Viitasaari ja Sanna Salmela 13.38
N 2,0km: 1)Riitta Martti 12.16
P9 0,6km: 1)Niilo Suonpää 2.39, 2)Ilari Martti 3.00
P11 1,0km: 1)Samuli Salmela4.24, 2)Sakari Väänänen 5.07, 3)Joonas Kamppari  
                   5.14,   4)Anton Viitasaari 5.21
M 2,6km: 1)Kauko Pekkarinen 10.22, 2)Teppo Suonpää 12.20, 3)Erkki 
                   Halkivaha 12.22
M2,0km: 1)Jukka Tähkiö 11.33

 

 

 

Maantiejuoksut

Tulokset maantiejuoksukilpailuista, jotka pidettiin Oripään koululla 14.4.2009

T15 1,2 km: 1)Emmi Tähkiö 5.51
T11 0,6km: 1)Aino Tähkiö 3.08
P11 0,6km: 1)Samuli Salmela 2.42, 2)Sakari Väänänen 2.51, 3)Anton Viitasaari 2.54

 

Sisähyppykilpailut

Sisähyppykilpailut pidettiin 23.3. Oripään koulun liikuntasalilla.Lajeina olivat vauhditon pituus ja vauhditon kolmiloikka.
Tulokset

T15 pituus: 1)Sanna Salmela 226, 2)Emmi Tähkiö 208
3-loikka: 1)Sanna Salmela 6,65, 2)Emmi Tähkiö 5,49
T9 pituus: 1)Anna-Kaisa Isotalo 143
3-loikka: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4,65
P11 pituus: 1)Samuli Salmela 210, 2)Sakari Väänänen 202, 3)Oskari Mäkilä 145
3-loikka: 1)Samuli Salmela 5,61; 2)Sakari Väänänen 5,31, 3)Oskari Mäkilä 4,13




 

Tuloksia 2008

 

Sisähyppykilpailut

Sisähyppykilpailut pidettiin Oripään koululla 15.12.2008.Lajeina olivat vauhditon pituus ja vauhditon kolmiloikka.
Tulokset
T7 pituus: 1)Anna-Kaisa Isotalo 147, 2)Iita Vesala 126
3-loikka: 1)Anna-Kaisa Isotalo 4,60, 2)Iita Vesala 3,89
T9 pituus: 1)Aliisa Toivonen 163, 2)Oona Salminen 158
3-loikka: 1)Oona Salminen 4,58, 2)Aliisa Toivonen 4,51
T11 pituus: 1)Ella Salminen 131
3-loikka: 1)Ella Salminen 3,96
T15 pituus: 1)Sanna Salmela 234, 2)Emmi Tähkiö 201
3-loikka: 1)Sanna Salmela 6,95, 2)Emmi Tähkiö 5,45
P9 pituus: 1)Sakari Väänänen 190
3-loikka: 1)Sakari Väänänen 5,09
P11 pituus: 1)Samuli Salmela 203
3-loikka: 1)Samuli Salmela 5,31

 

Maastojuoksukilpailut 30.9.2008

Maastojuoksut vapaa-ajankeskuksessa 30.9.2008
T3 0,1km: 1)Anniina Markula 1.48
T5 0,25km: 1)Emilia Markula 1.26
T7 0,4km: 1)Siiri Suonpää 1.59
T9 1,0km: 1)Aliisa Toivonen 4.42, 2)Pauliina Toivonen 5.05
T11 1,0km: 1)Aino Tähkiö 5.42, 2)Alina Suonpää 5.42
T15 2,0km: 1)Emmi Tähkiö 10.22, 2)Alexandra Viitasaari 10.31
P9 1,0km: 1)Anton Viitasaari 5.17
P11 1,0km: 1)Samuli Salmela 4.35

 

Maastojuoksukilpailut 23.9.2008

Maastojuoksut vapaa-ajankeskuksessa 23.9.2008

T3 0,1km: 1)Meri Kamppari 0.28, 2)Mailis Kamppari 0.54, 3)Anniina Markula 1.04
T5 0,25km: 1)Jenny Kamppari 1.16, 2)Emilia Markula 1.26
T7 0,4km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 1.53
T11 1,0km: 1)Aino Tähkiö 6.17
T15 1,0km: 1)Emmi Tähkiö 4.36, 2)Sanna Salmela 5.07
P7 0,4km: 1)Niko Isotalo 3.09

 

Maastoviesti Nousu-Vesa

 

Ratakymppi 18.9.2008

 

Yu-kilpailut 19.8.2008

 

Yu-kilpailut 24.7.2008

 

Ratatonnit 1.7.2008

Ratatonnit urheilukentällä 1.7.2008 tulokset

N17    1)Ella-Riikka Eskola 3.20,0
T15    1)Emmi Tähkiö 4.33,0
T11    1)Linda Huhtala 4.21,0, 2)Aino Tähkiö 5.28,0
T9      1)Aliisa Toivonen ja Miisa Suonpää 4.21,0
T7      1)Anna-Kaisa Isotalo 4.42
M       1)Jaakko Jalavikko 4.15
P13    1)Lauri Martti 3.35
P9      1)Ilari Martti 4.49,0, 2)Anton Viitasaari 5.17

 

Kävelykilpailut 24.6.2008

Kävelykilpailut urheilukentällä 24.6.2008
Tulokset
T7  300m: 1)Juulia Pukkila 2.48, 2)Liisa Prusila 2.51
T9  600m: 1)Oona Salminen 4.54
T11 600m: 1)Ella Salminen 4.46
P11 600m: 1)Kasperi Prusila 2.46
P13 600m: 1)Matias Prusila 4.43

 

Yu-kilpailut 10.6.2008

 

Maastojuoksut 29.4.2008

Tulokset:
T3  0,1km: 1)Ansela Uusitalo 0.35, 2)Mailis Kamppari 0.39
                    3)Meri Kamppari 0.46
T5  0,25km:1)Jenny Kamppari 1.16, 2)Emilia Markula 1.43
T7  0,4km:  1)Siiri Suonpää 1.53, 2)Anna-Kaisa Isotalo 1.57,
                    3)Juulia Pukkila 2.17
T9  0,6km: 1)Aliisa Toivonen 2.51, 2)Miisa Suonpää 2.57
                    3)Vilma Ylikännö 3.11, 4)Oona Salminen 3.46
                    5)Maria Ristimäki 4.01, 6)Rita Mäkelä 5.20
T11  1,0km:1)Alina Suonpää 5.08, 2)Anni Ylikännö 5.18
                    3)Tytti Eskola 5.23, 4)Aino Tähkiö 6.26
T13  2,0km:1)Jasmin Kauppinen 11.43
T15  2,0km:1)Emmi Tähkiö 11.28, 2)Alexandra Viitasaari 11.37
                    3)Sanna Salmela 11.44
N17  2,6km:1)Ella-Riikka Eskola 11.00
N19  2,6km:1)Jenni Halkivaha 13.37
N       2,6km:1)Anne Halkivaha 10.14, 2)Sirpa Tamminen 13.51
P3  0,1km:  1)Aleksi Tattinen 0.28
P5  0,25km:1)Niilo Ylikännö 1.25, 2)Akseli Uusitalo 1.28
                    3)Joonas Isotalo 1.35, 4)Onni Ristimäki 2.24
P7  0,4km: 1)Lauri Ylikännö 2.10, 2)Lauri Rantanen 2.13
                    3)Niko Isotalo 2.19, 4)Mikko Pukkila 2.29
P9  0,6km: 1)Eero Rantanen 2.44, 2)Niilo Suonpää 2.48
                    3)Anton Viitasaari 3.01, 4)Ville Tattinen 3.07
                    5)Artturi Uusitalo 3.10, 6)Joonas Kamppari 3.41
P11 1,0km: 1)Samuli Salmela 4.50, 2)Jalmari Ristimäki 5.38
M    2,6km: 1)Erkki Halkivaha 10.15

 

Maastojuoksut 21.4.2008

Tulokset 14.huhtikuuta vapaa-ajankeskuksessa pidetyistä maastojuoksukilpailuista

T15  2,0km: 1)Emmi Tähkiö 10.49, 2)Sanna Salmela 10.59, 
                      3)Alexandra Viitasaari 11.02
T11  1,0km: 1)Tytti Eskola 5.39
T9    1,0km: 1)Aliisa Toivonen 5.15
T7    0,6km: 2)Anna-Kaisa Isotalo 3.21, 2)Juulia Pukkila 4.02
T5   0,25km:1)Jenny Kamppari 1.21, 2)Sirkku Pajula 1.41
                      3)Emilia Markula 1.53
T3     0,1km: 1)Ansela Uusitalo 0.39, 2)Meri Kamppari ja Mailis 
                        Kamppari 1.01
P11  1,0km: 1)Samuli Salmela 4.41
P9    1,0km: 1)Eero Rantanen 4.46, 2)Anton Viitasaari 5.12
                      3)Sakari Väänänen 5.21, 4)Artturi Uusitalo 5.38
                      5)Ville Tattinen 5.56, 6)Joonas Kamppari 6.18
P7   0,6km:  1)Lauri Rantanen 3.24, 2)Niko Isotalo 4.26
                      3)Mikko Pukkila 6.10
P5  0,25km: 1)Veeti Pajula 1.20, 2)Akseli Uusitalo 1.30
                      3)Joonas Isotalo 1.51
P3    0,1km: 1)Aleksi Tattinen 0,29

 

Maantiejuoksukilpailut

Tulokset 15.huhtikuuta pidetyistä maantiejuoksukilpailuista

T5  0,3km: 1)Kiia Suonpää 1.29
T7  0,6km: 1)Anna-Kaisa Isotalo 3.10  2)Juulia Pukkila 3.33
T9  0,6km: 1)Aliisa Toivonen 2.31  2)Miisa Suonpää 2.40  
                   3)Oona Salminen 3.25
T11 0,6km: 1)Meri Suonpää 2.26  2)Tytti Eskola 2.47
T15 1,2km: 1)Alexandra Viitasaari ja Sanna Salmela 7.16
N    1,2 km: 1)Riitta Martti 6.28
P7  0,6 km: 1)Mikko Pukkila 3.38
P9  0,6km: 1)Anton Viitasaari 2.41
P11 0,6km: 1)Samuli Salmela 2.19

 

Sisähyppykilpailut

Tulokset 17.3.2008 pidetyistä sisähyppykilpailuista

Vauhditon pituus
T15: 1)Sanna Salmela 239  2)Alexandra Viitasaari 213
T10: 1)Ella Salminen 126
T9  : 1)Oona Salminen 156
P10: 1)Samuli Salmela 176
P9  : 1)Anton Viitasaari 137
Vauhditon kolmiloikka
T15: 1)Sanna Salmela 6,73  2)Alexandra Viitasaari 6,09
T10: 1)Ella Salminen 4,04
T9  : 1)Oona Salminen 4,11
P10: 1)Samuli Salmela 4,82
P9  : 1)Anton Viitasaari 4,10

 

TULOKSIA 2007

 

Maastojuoksut 2.10.2007

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 2.10.2007
Tulokset:
T3 0,1km: 1)Sirkku Pajula 0.34, 2)Emilia Markula 0.38
T5 0,25 km: 1)Jenny Kamppari 1.28
T7  0,6km: 1)Aliisa Toivonen 2.55, 2)Anna-Kaisa Isotalo 3.14, 3)Siiri Suonpää 3.23, 4)Oona Salminen 3.25, 5)Marja Ristimäki 3.43, 6)Rita Mäkelä 4.38
T9  1,0 km: 1)Tytti Eskola 5.04, 2)Aino Tähkiö 6.19, 3)Ella Salminen ja Alina Suonpää 7.32
T13  2,0 km: 1)Alexandra Viitasaari 10.08, 2)Emmi Tähkiö 10.38
N17 2,0 km: 1)Anne Vuolle 9.51
N  2,0 km: 1)Sirpa Tamminen  9.08
P3  0,1 km: 1)Joonas Isotalo 1.25
P5  0,25 km: 1)Niko Isotalo 1.18
P7  0,6 km: 1)Niilo Suonpää 2.51
P9  1,0km:1)Samuli Salmela 4.41, 2)Anton Viitasaari 5.11, 3)Jalmari Ristimäki 6.10
M  2,0 km: 1)Sami Salminen ja Teppo Suonpää 10.51, 3)Jukka Tähkiö 11.37

 

Maastojuoksut 25.9.2007

Tulokset 25.syyskuuta vapaa-ajankeskuksessa pidetyistä maastojuoksukilpailuista
T5  0,25km: 1)Jenny Kamppari 1.34
T7  0,6km: 1)Aliisa Toivonen 2.54, 2)Anna-Kaisa Isotalo 3.13, 3)Oona Salminen 3.26, 4)Marja Ristimäki 3.34
T9  1,0 km: 1)Tytti Eskola 5.02, 2)Aino Tähkiö 6.38, 3)Ella Salminen 6.53
T13  1,0 km: 1)Emmi Tähkiö 4.41
Naiset  1,0 km: 1)Sirpa Tamminen 4.42
P3 0,1 km: 1)Joonas Isotalo 0.33
P5  0,25 km: 1)Niko Isotalo 1.29
P9  1,0 km: 1)Samuli Salmela 4.48, 2)Anton Viitasaari 5.19, 3)Jalmari Ristimäki 6.27
Miehet 1,0 km: 1)Sami Salminen 5.14, 2)Arto Viitasaari 6.08

 

Ratakymppi 18.9.2007

Ratakymppi juostiin Oripään urheilukentällä 18.9.2007.
Tulokset
Miehet 10000m: 1)Seppo Kauppinen 37.54,8  2)Pekka Leppänen 37.57,3  3)Markku Virta 38.45,4  4)Erkki Halkivaha 39.30,1  5)Pekka Kujanpää 39.35,4  6)Pekka Sihvonen 42.24,5  7)Erkki Kivimäki 42.34,2  8)Jorma Tiiri 45.35,3  9)Risto Malin 46.06,4  10)Mikko Markula 48.44,3  11)Jaakko Jalavikko 52.32,6
Naiset 10000m: 1)Sirpa Tamminen 50.06,3
T13  3000m: 1)Alexandra Viitasaari 15.20,0  2)Emmi Tähkiö 15.38,0
T9  1000m: 1)Aino Tähkiö 5.17,0
P9  1000m: 1)Samuli Salmela 4.30,0  2)Anton Viitasaari 4.56,0

 

Oripään aluekilpailut 9.9.2007

 

YU-kilpailut 28.8.2007

 

Yu-kilpailut 24.7.2007

 

Yu-kilpailut 14.6.2007

 

Ratatonnit

Ratatonnit juostiin 7.kesäkuuta urheilukentällä.
Tulokset
Miehet 1000m: 1)Jari Heinonen 3.10  2)Seppo Kauppinen 3.24 3)Kauko Pekkarinen 3.27  4)Mikko Markula 3.27  5)Risto Malin 3.59  6)Jarkko Jalavikko 4.09  7)Sami Salminen 4.10  8)Aulis Salo 4.16  9)Arto Viitasaari 5.22
Pojat 1000m: 1)Samuli Salmela 4.32  2)Anton Viitasaari 4.50
Tytöt 1000m: 1)Alexandra Viitasaari 4.28  2) Meri Suonpää 4.34

 

Maastojuoksukilpailut 3.5.2007

Tulokset maastojuoksukilpailuista, jotka pidettiin 3.5.2007 vapaa-ajankeskuksessa.

T3  0,15km: 1)Roosa Jälkö 0.32  2)Jenna Virtanen 0.36  3)Sirkku Pajula 0.39  4)Emilia Markula 0.43
T5  0,25km: 1)Jenny Kamppari 1.47
T7  0,4km: 1)Aliisa Toivonen 1.53  2)Anna-Kaisa Isotalo 2.00  3)Oona Salminen 2.06  4)Siiri Suonpää 2.10  5)Janika Virtanen 2.33  6)Rita Mäkelä 2.35
T9  0,6km: 1)Tytti Eskola 2.50  2)Aino Tähkiö 3.13  3)Alina Suonpää 3.22  4)Ella Salminen 4.06 
T11  2,0km: 1)Jasmin Kauppinen ja Mimmi Suomalainen 15.29
T13  2,0km: 1)Alexandra Viitasaari 9.20  2)Emmi Tähkiö 10.01
T15   2,0km: 1)Riina Martti 11.44
N  2,7km: 1)Sirpa Tamminen 12.55  2)Riitta Martti 18.05
P5  0,25km: 1)Veeti Pajula 1.35  2)Leevi Jälkö  3)Toni Virtanen 1.45
P7  0,4km: 1)Niilo Suonpää 1.42  2)Ilari Martti 1.52
P9  0,6km: 1)Samuli Salmela 2.45  2)Anton Viitasaari 3.15  3)Joonas Kamppari 3.58 
P13  2,7km: 1)Lauri Martti 11.43
M  2,7km: 1)Sami Salminen 12.42  2)Seppo Kauppinen 12.49

 

Maastojuoksukilpailut 26.4.2007

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 26.4.2007
T3  0,15km: 1)Jenna Virtanen 0.43  2)Jade Hakala 0.48 
T5  0,25km: 1)Jenny Kamppari 1.44
T7  0,4km: 1)Aliisa Toivonen 1.53  2)Siiri Suonpää 2.09  3)Janika Virtanen 2.18  4)Rita Mäkelä 2.37
T9  0,6km: 1)Aino Tähkiö 3.16  2)Alina Suonpää 2.23  3)Ella Salminen 4.04
T11  1,0km: 1)Jasmin Kauppinen 4.36 
T13  2,0km: 1)Alexandra Viitasaari 9.17  2)Emmi Tähkiö 10.10
T15  2,0km: 1)Riina Martti 10.31
N  2,7km: 1)Lea Tuomisto 12.10
P3  0,15km: 1)Jino Hakala 1.12
P5  0,25km: 1)Toni Virtanen 1.41
P7  0,4km: 1)Niilo Suonpää 1.39  2)Ilari Martti 1.51
P9  0,6km: 1)Samuli Salmela 3.04
P13  2,0km:1)Lauri Martti 8.29
M  2,7km: 1)Seppo Kauppinen 9.46  2)Sami Salminen 12.54

 

Maastojuoksut 19.4.2007

Tulokset 19.4.2007  vapaa-ajankeskuksessa pidetyistä maastojuoksukilpailuista

T3  0,15km: 1)Jade Hakala 1.09
T7  0,4km: 1)Siiri Suonpää 3.13
T9  0,6km: 1)Tytti Eskola 3.09  2)Aino Tähkiö 3.13  3)Alina Suonpää 3.14  4)Sallamaria Kulmanen 3.15
T11  1,0km: 1Jasmin Kauppinen 4.40
T13  2,0km: 1)Alexandra Viitasaari 9.35  2)Emmi Tähkiö 10.00
T15  2,0Km: 1) Ella-Riikka Eskola 8.42  2)Riina Martti 10.26
P7  0,4km: 1)Niilo Suonpää 1.46  2)Ilari Martti 2.07
P9  0,6km: 1)Samuli Salmela 3.04 
M  2,7km: 1)Seppo Kauppinen 10.08  2)Sami Salminen 13.29

 

Maantiejuoksut 12.4.2007

Maantiejuoksukilpailut pidettiin 12.huhtikuuta Oripään koululla.

Tulokset:
T7  0,6km:1)Aliisa Toivonen 2.59  2)Siiri Suonpää 3.20  3)Oona Salminen 3.33  4)Rita Mäkelä 4.08
T9  0,6km: 1)Tytti Eskola 2.44  2)Aino Tähkiö 2.49  3)Salla-Maria Kulmanen 3.01  4)Aliina Suonpää 3.19  5)Ella Salminen 3.37
T13  1,2km: 1)Alexandra Viitasaari  5.34  2)Emmi Tähkiö 5.37
Naiset  2,7km: 1)Lea Tuomisto 12.38  2)Sirpa Tamminen  13.26
P7 0,6km: 1)Niilo Suonpää 2.39 
P9  0,6km: 1)Samuli Salmela 2.36
Miehet 2,7km: 1)Seppo Kauppinen  10.41  2)Sami Salminen 14.38

 

Sisähyppykilpailut

 

TULOKSIA 2006

 

Maastojuoksut 15.10.2006

Tulokset 15.lokakuuta vapaa-ajankeskuksessa pidetyistä maastojuoksukilpailuista

T5  0,25km:1.Siiri Suonpää   1.29
T7  0,4km: 1.Oona Salminen 2.20   2.Rita Mäkelä 3.09
T9  0,6km: 1.Aino Tähkiö 3.01   2.Alina Suonpää 3.31  3.Ella Salminen 4.18
T11  1,0km: 1.Jasmin Kauppinen 4.12   2.Lotta Tuomisto 5.50
T13  2,0km: 1.Riina Martti 8.57   2.Emmi Tähkiö 11.00
N  2,6km: 1.Lea Tuomisto 12.06  2.Sirpa Tamminen 12.55   3.Riitta Martti 16.05
P7  0,4km: 1.Ilari Martti 1.51   2.Niilo Suonpää 1.52
P11  1,0km: 1.Lauri Martti 4.04
M  2,6km: 1.Seppo Kauppinen  9.58   2.Jouko Tuomisto 11.39   3.Sami Salminen 13.01

 

Maastoviesti Nousu-Vesa

 

Syysmaastot 26.9.2006

 

Ratakymppi

Ratakymppi juostiin Oripään urheilukentällä 21.9.2006
Tulokset
Miehet 10000m
1.Markku Virta  38.16   2.Seppo Kauppinen  38.42   3.Erkki Halkivaha  39.31   4.Jari Reunanen  40.53   5.Jouko Tuomisto  45.58   6.Risto Malin  46.04   7.Jarkko Jalavikko  49.55   8.Kalevi Saukkonen  1.00.13

Naiset  10000m
1.Anne Halkivaha  45.29   2.Lea Tuomisto  47.40

N17  3000m
1.Anne Vuolle  14.32   2.Jenni Halkivaha  14.41

T9  1000m
1.Meri Suonpää  4.45

T7  1000m
1.Miisa Suonpää  5.29

 

 

Syysmaastot 19.9.2006

 

Aluekilpailut 3.9.2006

 

Vesan yu-mestaruuskilpailut

 

Ratatonnit

Ratatonnit juostiin 29.6. urheilukentällä

Miehet 1000m:
1.Seppo Kauppinen  3.49,1   2.Mikko Markula 3.49,5   3.Jaakko Jalavikko 3.55,6   4.Jarkko Jalavikko 4.00,5   5.Risto Malin  4.04,8   6.Aulis Salo  4.18,7  7.Risto Huhtanen 4.25,9

Tytöt  1000m
1.Sara-Sofia Sariola  4.07,6   2.Alexandra Viitasaaari  4.36,5   3.Emmi Tähkiö  4.50,8

Pojat  1000m
1.Matias Prusila 5.15,2

T9  600m
1.Aino Tähkiö  2.41,5   2.Meri Suonpää  2.49,4

P9  600m
1.Kasperi Prusila  3.01,4

T7  300m
1.Miisa Suonpää  1.19,3    2.Oona Salminen  1.36,4   3.Neea Koskenoja  1.49,8

P7   300m
1.Oskari Sariola  1.16,5   2.Anton Viitasaari  1.17,8

 

 

Yu-kilpailut